Farve: Rosa/grøn
Bedømmelse 5 af 5
5
2 anmeldelser

Jotex WAVES håndklæde 50x70 cm

109 DKK

Del købet op med Elpy.
Betal fra 39 kr./mdr.

Leveret på 2-4 hverdage - Farve: Rosa/grøn

25% rabat på den dyreste vare*! Angiv kode: 441781.

* Gælder normalpriser ved køb over 1.500 kr t.o.m. 14/5. Gælder ikke Outlet eller produkter mærket med Altid lav pris. Se de fulde vilkår i kassen.

Produktdeklaration

Håndklæder fra Jotex

Blødt bomuldshåndklæde med et dynamisk bølgemønster. Den dobbelte garnkonstruktion øger sugeevnen og komforten. Håndklædet er indfarvet, så det holder længe, og det kombinerer praktisk anvendelighed med moderne design og tilfører ethvert badeværelse moderne flair.

Vi samarbejder med Better Cotton om at forbedre bomuldsfarme over hele verden. Better Cotton er en global velgørenhedsorganisation, der uddanner bomuldsbønder i metoder til mere bæredygtig bomuldsdyrkning og arbejder for mere effektiv brug af vand og reduceret brug af pesticider. Better Cotton giver bomuldsbønderne forbedrede sociale, økonomiske og miljømæssige forhold. Ved at vælge vores bomuldsprodukter støtter du vores investering i Better Cottons mission. Better Cotton er en del af et massebalancesystem og kan ikke spores fysisk til slutprodukter. For mere information om Better Cotton, besøg bettercotton.org/learnmore.

• Materiale: 100% Bomuld.
• Mål: B 50 x D 70 cm.
• Gramvægt: 480 g/m².

Varenummer: 2137846-02-136

Det mener andre

5.0 baseret på 5 bedømmelser
  • Bedømmelse 5 af 5 Verifierad købere

    Håndklæder

    Dejlige farver og bløde behagelige håndklæder!

  • Bedømmelse 5 af 5 Verifierad købere

    Min vurdering :-)..

    Jeg er meget tilfreds med varen :-)..

Bliv inspireret af andre, der har delt deres stil med

#homeroomdk