Jotex WILLIAM badehåndklæde 100x150 cm
Del købet op med Elpy.
Betal fra 59 kr./mdr.
Leveret på 2-4 hverdage - Farve: Beige/hvid
Badelagener fra Jotex
WILLIAM badehåndklæde i frotté løfter din badeværelsesindretning med luksus, vævet af dobbeltgarn for en blød, hyggelig fornemmelse. Håndklæderne har et unikt firkantet mønster, der skaber en stribet effekt, som fremhæves, når de hænges op.
Vi samarbejder med Better Cotton om at forbedre bomuldsfarme over hele verden. Better Cotton er en global velgørenhedsorganisation, der uddanner bomuldsbønder i metoder til mere bæredygtig bomuldsdyrkning og arbejder for mere effektiv brug af vand og reduceret brug af pesticider. Better Cotton giver bomuldsbønderne forbedrede sociale, økonomiske og miljømæssige forhold. Ved at vælge vores bomuldsprodukter støtter du vores investering i Better Cottons mission. Better Cotton er en del af et massebalancesystem og kan ikke spores fysisk til slutprodukter. For mere information om Better Cotton, besøg bettercotton.org/learnmore.
Materiale: 100% Bomuld.
Gramvægt: 480 g/m².
Størrelse: 100 x 150 cm.
Maskinvask ved 60°. Brug ikke blegemiddel. Strygning ved høj temperatur. Maks. temperatur 200°C. Tørretumbles på lav varme. Ej kemisk rensning. Kryber maks. 5%.
Tip: Skyllemiddel reducerer sugeevnen.
Varenummer: 1949781-02-96
- Bredde 100 cm
- Form Rektangulær
- Højde 150 cm
- Kvalitet Vævet
- Materiale 100% Bomuld
- Vask Maskinvask 60°
- Postpakke fra 29 kr.
- Længere pakke fra 79 kr.
- Større/tungere pakke fra 359 kr.
Det mener andre
Bedømmelse 5 af 5 Verifierad købereBadehåndklæde
Fem stjerner
Ingrid M — 2024-07-10
Rapporteret
Bedømmelse 5 af 5 Verifierad købereBadehåndklæde
Fem stjerner
Ingrid M — 2024-07-10
Rapporteret
Bedømmelse 5 af 5 Verifierad købereWilliam
Store kraftige frottéhåndklæder af god kvalitet!
Yvonne S — 2024-07-04
Rapporteret
Bedømmelse 4 af 5 Verifierad købereStort og blødt badehåndklæde
Blødt håndklæde, der lever op til forventningerne.
Anna Jessica B — 2024-07-25
Rapporteret
Bedømmelse 3 af 5 Verifierad købereDårlig kvalitet
Fin, blød og behagelig! Dog er trådene gået løs og blevet 'revet' allerede efter 1 dags brug.
Evelina L — 2025-09-15
Rapporteret
Bedømmelse 1 af 5 Verifierad købereHåndklæde
Tørrer ikke og fnugger
Miriam K — 2025-02-16
Rapporteret